1310nm SLD -laajakaistainen valonlähde
  • Air Pro1310nm SLD -laajakaistainen valonlähde
  • Air Pro1310nm SLD -laajakaistainen valonlähde
  • Air Pro1310nm SLD -laajakaistainen valonlähde
  • Air Pro1310nm SLD -laajakaistainen valonlähde

1310nm SLD -laajakaistainen valonlähde

1310 nm: n SLD -laajakaistavalonlähde käyttää puolijohdesupersäteilydioditekniikkaa laajakaista -spektrin tuottamiseksi ja samalla sillä on suurempi lähtöteho. Työskentelyaallonpituus voidaan valita 840nm 1310nm 1550nm ja muun aallonpituuden välillä, mikä soveltuu esimerkiksi optisen kuidun tunnistamiseen. Voimme tarjota viestintärajapinnan ja isäntätietokoneohjelmiston helpottamaan valonlähteen tilan seurantaa.

Lähetä tiedustelu

Tuotteen Kuvaus

1. 1310 nm: n SLD -laajakaistavalonlähteen esittely

1310 nm: n SLD -laajakaistavalonlähde käyttää puolijohdesupersäteilydioditekniikkaa laajakaista -spektrin tuottamiseksi ja samalla sillä on suurempi lähtöteho. Työskentelyaallonpituus voidaan valita 840nm 1310nm 1550nm ja muun aallonpituuden välillä, mikä soveltuu esimerkiksi optisen kuidun tunnistamiseen. Voimme tarjota viestintärajapinnan ja isäntätietokoneohjelmiston helpottamaan valonlähteen tilan seurantaa.

2. 1310 nm: n SLD -laajakaistavalonlähteen ominaisuus

Erittäin laaja spektri;

Alhainen spektrin aaltoilu;

Spektrinen tasaisuus;

Muokattava koko.

3. 1310 nm: n SLD -laajakaistavalonlähteen käyttö

Kuituanturi;

Lääketieteellinen kuvantaminen;

Valokuitulaitteiden testaus.

4. Optinen-sähköinen ominaisuus 1310 nm: n SLD-laajakaistavalonlähteelle

Parametrit Yksikkö Arvot Huomautuksia
Toiminta -aallonpituus nm 1310  
Lähtöteho mW 1mW/5mW/10mW/15mW  
Spektrinen tehotiheys dBm/nm â ‰ ¥ -25  
Spektraalinen aaltoilu dB <0,2  
Lyhytaikainen vakaus (15 minuuttia) dB â ‰ ¤ ± 0,02  
Pitkäaikainen vakaus (8 tuntia) dB â ‰ ¤ ± 0,05  
Mitat mm 195 (L) × 220 (S) × 120 (K) Benchtop
150 (L) × 125 (S) × 30 (K) Moduuli
Virtalähde V Vaihtovirta 110 ~ 240V Benchtop
DC 5V/4A Moduuli
Polarisaation aste (DOP) dB â ‰ ¤ 1  
Liitin - FC/APC  
Kuitu tyyppi - SMF-28e/PM-kuitu  
Tiedonsiirtoliitäntä - DB9 -naaras (RS232)  
Käyttölämpötila -20 ~ +55  
Säilytyslämpötila -40 ~ +85  

5. 1310 nm: n SLD -laajakaistavalonlähteen optinen spektri

6. Toimita, toimita ja tarjoa 1310nm SLD -laajakaistavalonlähdettä

Kaikki tuotteet on testattu ennen lähettämistä;

Kaikilla tuotteilla on 1-3 vuoden takuu. (Laatutakuuajan jälkeen alkoi veloittaa asianmukainen ylläpitopalvelumaksu.)

Arvostamme yritystäsi ja tarjoamme välittömän 7 päivän palautuskäytännön. (7 päivää tavaroiden vastaanottamisesta);

Jos myymälästämme ostamasi tuotteet eivät ole täydellistä laatua, eli ne eivät toimi elektronisesti valmistajan vaatimusten mukaisesti, palauta ne meille vaihdettavaksi tai hyvitettäväksi;

Jos tuotteet ovat viallisia, ilmoita siitä meille 3 päivän kuluessa toimituksesta;

Kaikki tavarat on palautettava alkuperäisessä kunnossaan saadakseen palautuksen tai vaihdon;

Ostaja vastaa kaikista aiheutuneista lähetyskustannuksista.

7. Usein kysytyt kysymykset

K: Mikä on haluamasi aallonpituus?

V: 840nm 1310nm 1550nm aallonpituus.

K: Mikä on lähtötehon vaatimus?

V: Meillä on 0,2 mW 0,3 mW 1 mW 2 mW 10 mW 15 mW vaihtoehtoja, voimme myös räätälöidä tarpeidesi mukaan.

K: Tietoja paketin ulottuvuudesta, onko sinulla vaatimuksia?

V: Meillä on valittavana moduulityyppi ja pöytätaso.

Hot Tags: 1310nm SLD -laajakaistavalonlähde, valmistajat, toimittajat, tukkumyynti, tehdas, räätälöity, irtotavarana, Kiina, valmistettu Kiinassa, halpa, alhainen hinta, laatu

kohdassa otsakkeen

Lähetä tiedustelu

Ole hyvä ja voit lähettää kyselysi alla olevassa lomakkeessa. emme aio vastata teille 24 tuntia .