975 nm 10 W:n monimuotokuitukytketty laserdiodi
  • Air Pro975 nm 10 W:n monimuotokuitukytketty laserdiodi
  • Air Pro975 nm 10 W:n monimuotokuitukytketty laserdiodi
  • Air Pro975 nm 10 W:n monimuotokuitukytketty laserdiodi
  • Air Pro975 nm 10 W:n monimuotokuitukytketty laserdiodi

975 nm 10 W:n monimuotokuitukytketty laserdiodi

975 nm:n 10 W:n Multimode kuitukytkentäinen laserdiodi on L4-alustamme uusin ratkaisu kuitulaserpumppausmarkkinoille. Laserdiodirakenne, joka hyödyntää L4-jalanjälkeä, tarjoaa korkeatasoista takaisinkytkentäsuojaa kaikilta kuitulaserin aallonpituuksilta. Tämän ominaisuuden ansiosta loppukäyttäjät voivat käyttää kuitulaseria ympäristössä, jossa ei ole diodilaserin takaisinkytkennän riskiä, ​​mikä johtaa halvempaan ratkaisuun kuin perinteinen eristysjärjestelmä. 975 nm:n 10 W:n monimuotokuitukytketty laserdiodi tarjoaa 10 W tehoa 105 µm kuidusta. Lisäksi 975 nm:n 10 W:n Multimode-kuitukytkentäinen laserdiodi tarjoaa sekä suuren kirkkauden että pienen jalanjäljen ja jatkuvasti korkean luotettavuuden kustannustehokkaassa ratkaisussa.

Lähetä tiedustelu

Tuotteen Kuvaus

1. Yhteenveto 975 nm:n 10 W:n monimuotokuitukytketystä laserdiodista

975 nm:n 10 W:n Multimode kuitukytkentäinen laserdiodi on L4-alustamme uusin ratkaisu kuitulaserpumppausmarkkinoille. Laserdiodirakenne, joka hyödyntää L4-jalanjälkeä, tarjoaa korkeatasoista takaisinkytkentäsuojaa kaikilta kuitulaserin aallonpituuksilta. Tämän ominaisuuden ansiosta loppukäyttäjät voivat käyttää kuitulaseria ympäristössä, jossa ei ole diodilaserin takaisinkytkennän riskiä, ​​mikä johtaa halvempaan ratkaisuun kuin perinteinen eristysjärjestelmä. 975 nm:n 10 W:n monimuotokuitukytketty laserdiodi tarjoaa 10 W tehoa 105 µm kuidusta. Lisäksi 975 nm:n 10 W:n Multimode-kuitukytkentäinen laserdiodi tarjoaa sekä suuren kirkkauden että pienen jalanjäljen ja jatkuvasti korkean luotettavuuden kustannustehokkaassa ratkaisussa.

2. 975 nm:n 10 W:n monimuotokuitukytkentäisen laserdiodin esittely

975 nm:n 10 W:n Multimode kuitukytkentäinen laserdiodi on L4-alustamme uusin ratkaisu kuitulaserpumppausmarkkinoille. Laserdiodirakenne, joka hyödyntää L4-jalanjälkeä, tarjoaa korkeatasoista takaisinkytkentäsuojaa kaikilta kuitulaserin aallonpituuksilta. Tämän ominaisuuden ansiosta loppukäyttäjät voivat käyttää kuitulaseria ympäristössä, jossa ei ole diodilaserin takaisinkytkennän riskiä, ​​mikä johtaa halvempaan ratkaisuun kuin perinteinen eristysjärjestelmä. 975 nm:n 10 W:n monimuotokuitukytketty laserdiodi tarjoaa 10 W tehoa 105 µm kuidusta. Lisäksi 975 nm:n 10 W:n Multimode-kuitukytkentäinen laserdiodi tarjoaa sekä suuren kirkkauden että pienen jalanjäljen ja jatkuvasti korkean luotettavuuden kustannustehokkaassa ratkaisussa.

3. 975nm 10W Multimode kuituliitetyn laserdiodin ominaisuudet

Perustuu yhteen palopistelasermoduuliin;

Suuri lähtöteho 10W;

Korkea vakaus;

0,22NA 105μm-ydin monimuotokuitu;

Rinnakkaishitsaus 2-pin sinetöity paketti;

Vakiokeskiaallonpituus 915nm/940nm/975nm.

4. Sovellus 975nm 10W Multimode kuitu kytketty laserdiodi

Lääketieteellinen hoito;

Pumppu lähde;

Materiaalin käsittely.

5. 975 nm:n 10 W:n monimuotokuitukytkentäisen laserdiodin sähköoptiset ominaisuudet (T=25℃)

Parametri Symboli Min. Typ. Max. Yksikkö
Käyttölähtöteho Turska 10.0 - - W
Käytettävissä oleva aallonpituusalue λ 965 975 985 nm
Spektrin leveys @ FWHM Δλ - 3.5 7.0 nm
Kynnysvirta Ith - 0.55 0.9 A
Käyttövirta Poutissa IOP - 11.7 12.5 A
Käyttöjännite Poutissa VOP - 1.75 2.2 V
Tehonmuunnostehokkuus - - 48 - %
Aallonpituuden lämpötilakerroin Δλ/ΔT - 0.3 - nm/℃
Rinnetehokkuus η - 0.9 - W/A
Kuidun taivutussäde r 37.5 - - mm
Kuituytimen halkaisija DCOR - 105/125 - µm/µm
Kuitupuskurin halkaisija DBUF - 250 - µm
Numeerinen kuituaukko NA - 0.22 - -
Säteen numeerinen aukko (95 % teho) Lf - 0.15 - NA
Kuidun pituus Lf - 1.5 - m
Liittimen tyyppi - Nolla, FC/PC, SMA905 -

6. Tuotetiedot 975nm 10W Multimode kuituliitetyistä laserdiodeista

  • PIN-koodi NIMET
    1 LD+
    2 LD-

7. 975 nm:n 10 W:n monimuotokuitukytkentäisen laserdiodin toimitus, toimitus ja jakelu

Kaikki tuotteet on testattu ennen lähettämistä;

Kaikilla tuotteilla on 1-3 vuoden takuu. (Laatutakuun alkamisen jälkeen veloitetaan asianmukainen huoltopalvelumaksu.)

Arvostamme liiketoimintaasi ja tarjoamme välittömän 7 päivän palautusoikeuden. (7 päivää tavaroiden vastaanottamisen jälkeen);

Jos myymälästämme ostamasi tuotteet eivät ole täydellistä laatua, eli ne eivät toimi sähköisesti valmistajan ohjeiden mukaisesti, palauta ne meille vaihtamista tai hyvitystä varten.

Jos tuotteet ovat viallisia, ilmoita meille 3 päivän kuluessa toimituksesta;

Kaikki tuotteet on palautettava alkuperäisessä kunnossaan, jotta ne ovat oikeutettuja hyvitykseen tai vaihtoon;

Ostaja vastaa kaikista toimituskuluista.

8. FAQ

K: Mikä on tarvitsemasi aallonpituus?

V: Meillä on 793nm 808nm 915nm 975nm laserdiodi.

K: Mikä on lähtötehon vaatimus?

V: Laatikkooptroniikka voidaan mukauttaa tarpeidesi mukaan.

Hot Tags: 975 nm 10 W monimuotokuitukytkentäinen laserdiodi, valmistajat, toimittajat, tukkumyynti, tehdas, räätälöity, irtotavarana, Kiina, valmistettu Kiinassa, halpa, alhainen hinta, laatu

kohdassa otsakkeen

Lähetä tiedustelu

Ole hyvä ja voit lähettää kyselysi alla olevassa lomakkeessa. emme aio vastata teille 24 tuntia .