Ammatillinen tieto

Mikä on MPO-kuitujuostimien lankasarjatyyppi?

2021-03-18
MPO-kuitukaapelin johtosarjatyyppi tai napaisuus on MPO-esipäätetyn kuitukaapelin, MPO-jakokotelon ja MPO-liittimen eri linjajärjestelyjen muodossa standardidokumentissa ANSI/TIA-568-C. 3, ja 10/40/100G Ethernet-monimuotokuitusiirtojärjestelmän liitäntämuodossa on kuvaus. Tässä artikkelissa MPO-kuitujen hyppyjohtimien lankasarjatyypit A, B ja C on tiivistetty seuraavasti:
Tilaustiedoissa menetelmällä A ja tyypillä A, menetelmällä B ja tyypillä B, menetelmällä C ja tyypillä C on sama merkitys. Kiinassa tyyppi A on rinnakkaiskäytäntö, tyyppi B on jako ja tyyppi C on linjaparin ylitys. . Kuitenkin monet epäammattimaiset kuitulappujen valmistajat tai valmistajat, jotka valmistavat vain yksi- ja kaksiytimistä hyppyjohdinta tuottamatta MPO-kuitujuostimia, sekoittavat usein riittämättömän ymmärryksen vuoksi MPO-linjasekvenssien rinnakkaiskäytännön poikkileikkauskäytäntöihin, koska sekaannusten välttämiseksi , tai Ota piirustukset vakiona tarpeettomien häviöiden vähentämiseksi.
40G QSFP-moduulissa käytetään pääsääntöisesti Type B -lomaketta, mutta lopullisessa muodossa se on vahvistettava asiakkaalta.