1310nm 1mW SLED- tai SLD-superluminesoivat valoa emittoivat diodit
  • Air Pro1310nm 1mW SLED- tai SLD-superluminesoivat valoa emittoivat diodit
  • Air Pro1310nm 1mW SLED- tai SLD-superluminesoivat valoa emittoivat diodit
  • Air Pro1310nm 1mW SLED- tai SLD-superluminesoivat valoa emittoivat diodit
  • Air Pro1310nm 1mW SLED- tai SLD-superluminesoivat valoa emittoivat diodit

1310nm 1mW SLED- tai SLD-superluminesoivat valoa emittoivat diodit

1310 nm: n 1 mW: n SLED- tai SLD-superluminesoivat valoa emittoivat diodit ovat erittäin päteviä SLED-laitteita monenlaisiin kuituoptisiin gyroskooppisovelluksiin (FOG). Nämä kelkat voivat toimia vaativilla lämpötila-alueilla, lisääntyneillä isku- / tärinätasoilla, ja ne ovat varmistaneet pitkän käyttöiän, koska niitä käytetään puolustus- ja avaruusympäristöissä.

Lähetä tiedustelu

Tuotteen Kuvaus

1. Yhteenveto 1310 nm: n 1 mW: n SLED- tai SLD-superluminesoivista valodiodeista

1310 nm: n 1 mW: n SLED- tai SLD-superluminesoivat valoa emittoivat diodit ovat erittäin päteviä SLED-laitteita monenlaisiin kuituoptisiin gyroskooppisovelluksiin (FOG). Nämä kelkat voivat toimia vaativilla lämpötila-alueilla, lisääntyneillä isku- / tärinätasoilla, ja ne ovat varmistaneet pitkän käyttöiän, koska niitä käytetään puolustus- ja avaruusympäristöissä.

1310 nm: n 1 mW: n SLED- tai SLD-superluminesoivat valoa emittoivat diodit ovat vähemmän herkkiä lämpötilan tai ikääntymisen aiheuttamille aallonpituuden muutoksille. Käyttämällä innovatiivisia materiaaleja ja materiaalirakenteita voitiin parantaa laitteidemme aallonpituuden vakautta nelinkertaisesti tavanomaisiin laitteisiin verrattuna.

2. 1310 nm: n 1 mW: n SLED- tai SLD-superluminesoivien valodiodien käyttöönotto

1310 nm: n 1 mW: n SLED- tai SLD-superluminesoivat valoa emittoivat diodit ovat erittäin päteviä SLED-laitteita monenlaisiin kuituoptisiin gyroskooppisovelluksiin (FOG). Nämä kelkat voivat toimia vaativilla lämpötila-alueilla, lisääntyneillä isku- / tärinätasoilla, ja ne ovat varmistaneet pitkän käyttöiän, koska niitä käytetään puolustus- ja avaruusympäristöissä.

1310 nm: n 1 mW: n SLED- tai SLD-superluminesoivat valoa emittoivat diodit ovat vähemmän herkkiä lämpötilan tai ikääntymisen aiheuttamille aallonpituuden muutoksille. Käyttämällä innovatiivisia materiaaleja ja materiaalirakenteita voitiin parantaa laitteidemme aallonpituuden vakautta nelinkertaisesti tavanomaisiin laitteisiin verrattuna.

3. 1310 nm: n 1 mW: n SLED- tai SLD-superluminesoivien valodiodien ominaisuudet

8-nastainen tai 14-nastainen perhospaketti;

Lämpösähköjäähdyttimellä (TEC);

SMF- tai PMF-kytkentä;

Erinomainen luotettavuus, käytetty lasi.

4. 1310 nm: n 1 mW: n SLED- tai SLD-superluminesoivien valodiodien käyttö

Optisen kuidun gyroskooppi;

Optinen koherenssitomografia (MMA);

Valokuitu virran havaitseminen;

Kuituviestintä.

5. 1310 nm: n 1 mW: n SLED- tai SLD-superluminesoivien valodiodien optiset ja sähköiset ominaisuudet

Parametri Symboli Pienin Tyyppi Maks. Yksikkö Huomautuksia
Säilytyslämpötila Ts -55 - +85  
Käyttökotelon lämpötila Yläosa -45 - +70  
Käänteinen Jännite VCC - - 2.0 V  
Eteenpäin virta JOS - - 200 mA  
Lämpösähköinen jäähdyttimen jännite V - - 3.2 V  
Lämpösähköinen jäähdytysvirta I - - 1.2 A  
Säilytyskosteus - 5 - 85 % RH  
Lyijyn juotoslämpötila - - - 260  
Lyijyn juotosaika - - - 10 S  
Narun vetolujuus - 1 - - kgf  
Kuidun taivutussäde - 30 - - mm  
Toimintavirta ITH - 100 150 mA CW
Teho kuitua PO 1.0 2.0 2.5 mW CW, ITH = 100 mA
3dB-kaistanleveys Î ”λ 30 35 - nm CW
Keskuksen aallonpituus Î »c 1290 1310 1330 nm CW
Taajuusmodulaatio - - 0.1 0.2 dB -
Sukupuuttoon ER - - 1 dB CW
TEC-virta IC - - 0.5 A TC = -45 ~ + 70â „ƒ
TEC-jännite VC - - 3.0 V TC = -45 ~ + 70â „ƒ
Termistorin vastus Rth 9.5 10 10.5 KÎ © TC = 25â „ƒ
Termistorin B vakio B - 3950 - K -

6. Tuotetiedot 1310 nm: n 1 mW: n SLED- tai SLD-superluminesoivista valodiodeista

1310 nm: n SLED-diodispektri.

Pakkauksen piirustus ja PIN-OUT-määritelmä (yksikkö: mm)

  • PIN-koodi NIMITYKSET PIN-koodi NIMITYKSET
    1 TEC( + ï¼ ‰ 14 TEC(-ï¼ ‰
    2 Termistori 13 Case Ground
    3 PD-anodi 12 NC
    4 PD-katodi 11 SLD-katodi
    5 Termistori 10 SLD-anodi
    6 NC 9 NC
    7 NC 8 NC

7. Toimittaa, kuljettaa ja palvella 1310 nm: n 1 mW: n SLED- tai SLD-superluminesoivia valodiodeja

Kaikki tuotteet on testattu ennen lähettämistä;

Kaikilla tuotteilla on 1–3 vuoden takuu. (Laadutakuuajan alettua veloittaa asianmukaista ylläpitopalvelumaksua.)

Arvostamme yritystäsi ja tarjoamme välittömän 7 päivän palautuskäytännön. (7 päivää tuotteiden vastaanottamisesta);

Jos ostamasi tuotteet eivät ole täydellisiä, toisin sanoen ne eivät toimi elektronisesti valmistajan vaatimusten mukaisesti, palauta ne meille korvaamista tai hyvitystä varten.

Jos tuotteet ovat viallisia, ilmoita siitä meille 3 päivän kuluessa toimituksesta;

Kaikki tuotteet on palautettava alkuperäisessä kunnossaan hyvityksen tai korvaamisen saamiseksi;

Ostaja vastaa kaikista aiheutuneista lähetyskustannuksista.

8. UKK

K: Mikä on sovellukset ja aallonpituuden tarkkuus?

V: Laatikkooptroniikka voi tarjota 830 nm: n 850 nm: n 1310 nm: n 1550 nm: n ja 1610 nm: n aallonpituuden, 1–15 mW: n lähtötehoversion.

K: Mikä on tarvitsemasi optinen liitin?

V: Box-optroniikka voi räätälöidä optisen liittimen ilmaiseksi vaadittavan vaatimuksen mukaan.

Hot Tags: 1310nm 1mW SLED- tai SLD-superluminesoivat valoa emittoivat diodit, valmistajat, toimittajat, tukkumyynti, tehdas, räätälöity, irtotavarana, Kiina, valmistettu Kiinassa, halpa, alhainen hinta, laatu

kohdassa otsakkeen

Lähetä tiedustelu

Ole hyvä ja voit lähettää kyselysi alla olevassa lomakkeessa. emme aio vastata teille 24 tuntia .