1310 nm: n superluminesoivat diodi-SLD: t
  • Air Pro1310 nm: n superluminesoivat diodi-SLD: t
  • Air Pro1310 nm: n superluminesoivat diodi-SLD: t
  • Air Pro1310 nm: n superluminesoivat diodi-SLD: t
  • Air Pro1310 nm: n superluminesoivat diodi-SLD: t

1310 nm: n superluminesoivat diodi-SLD: t

1310 nm: n superluminesoiva diodi SLD on erittäin suorituskykyinen, laaja spektrialue, korkea vakaus, matalan koherenssin laajakaistavalolähde.Yksi- tai polarisaatio, joka ylläpitää kuitulähtöä, voi valita erityyppisiä liittimiä tai sovittimia nopean yhteenliittämisen helpottamiseksi optinen ulostuloteho voidaan säätää.

Lähetä tiedustelu

Tuotteen Kuvaus

1. Yhteenveto 1310 nm: n superluminesoivista diodi-SLD-levyistä

1310 nm: n superluminesoiva diodi SLD on erittäin suorituskykyinen, laaja spektrialue, korkea vakaus, matalan koherenssin laajakaistavalolähde.Yksi- tai polarisaatio, joka ylläpitää kuitulähtöä, voi valita erityyppisiä liittimiä tai sovittimia nopean yhteenliittämisen helpottamiseksi optinen ulostuloteho voidaan säätää.

2. 1310 nm: n superluminesoivien diodien SLD: n käyttöönotto

1310 nm: n superluminesoiva diodi SLD on erittäin suorituskykyinen, laaja spektrialue, korkea vakaus, matalan koherenssin laajakaistavalolähde.Yksi- tai polarisaatio, joka ylläpitää kuitulähtöä, voi valita erityyppisiä liittimiä tai sovittimia nopean yhteenliittämisen helpottamiseksi optinen ulostuloteho voidaan säätää.

3. 1310 nm: n superluminesoivien diodien SLD-levyjen ominaisuudet

8-nastainen tai 14-nastainen perhospaketti;

Lämpösähköjäähdyttimellä (TEC);

SMF- tai PMF-kytkentä;

Erinomainen luotettavuus, käytetty lasi.

4. 1310 nm: n superluminesoivien diodien SLD-levyjen käyttö

Optinen kuitugyroskooppi;

Optinen kuituanturi;

Passiivisen optisen moduulin testi;

MMA;

Kuituviestintä.

5. 1310 nm: n superluminesoivien diodien SLD-laitteiden optiset ja sähköiset ominaisuudet

Parametri Symboli Pienin Tyyppi Maks. Yksikkö Huomautuksia
Säilytyslämpötila Ts -55 - +85  
Käyttökotelon lämpötila Yläosa -45 - +70  
Käänteinen Jännite VCC - - 2.0 V  
Eteenpäin virta JOS - - 200 mA  
Lämpösähköinen jäähdyttimen jännite V - - 3.2 V  
Lämpösähköinen jäähdytysvirta I - - 1.2 A  
Säilytyskosteus - 5 - 85 % RH  
Lyijyn juotoslämpötila - - - 260  
Lyijyn juotosaika - - - 10 S  
Narun vetolujuus - 1 - - kgf  
Kuidun taivutussäde - 30 - - mm  
Toimintavirta ITH - 100 150 mA CW
Teho kuitua PO 1.0 2.0 2.5 mW CW, ITH = 100 mA
3dB-kaistanleveys Î ”λ 30 35 - nm CW
Keskuksen aallonpituus Î »c 1290 1310 1330 nm CW
Taajuusmodulaatio - - 0.1 0.2 dB -
Sukupuuttoon ER - - 1 dB CW
TEC-virta IC - - 0.5 A TC = -45 ~ + 70â „ƒ
TEC-jännite VC - - 3.0 V TC = -45 ~ + 70â „ƒ
Termistorin vastus Rth 9.5 10 10.5 KÎ © TC = 25â „ƒ
Termistorin B vakio B - 3950 - K -

6. Tuotetiedot 1310 nm: n superluminesoivista diodi-SLD-levyistä

1310 nm: n SLED-diodispektri.

Pakkauksen piirustus ja PIN-OUT-määritelmä (yksikkö: mm)

  • PIN-koodi NIMITYKSET PIN-koodi NIMITYKSET
    1 TEC( + ï¼ ‰ 14 TEC(-ï¼ ‰
    2 Termistori 13 Case Ground
    3 PD-anodi 12 NC
    4 PD-katodi 11 SLD-katodi
    5 Termistori 10 SLD-anodi
    6 NC 9 NC
    7 NC 8 NC

7. Toimittaa, kuljettaa ja palvella 1310 nm: n superluminesoivia diodi-SLD-levyjä

Kaikki tuotteet on testattu ennen lähettämistä;

Kaikilla tuotteilla on 1–3 vuoden takuu. (Laadutakuuajan alettua veloittaa asianmukaista ylläpitopalvelumaksua.)

Arvostamme yritystäsi ja tarjoamme välittömän 7 päivän palautuskäytännön. (7 päivää tuotteiden vastaanottamisesta);

Jos ostamasi tuotteet eivät ole täydellisiä, toisin sanoen ne eivät toimi elektronisesti valmistajan vaatimusten mukaisesti, palauta ne meille korvaamista tai hyvitystä varten.

Jos tuotteet ovat viallisia, ilmoita siitä meille 3 päivän kuluessa toimituksesta;

Kaikki tuotteet on palautettava alkuperäisessä kunnossaan hyvityksen tai korvaamisen saamiseksi;

Ostaja vastaa kaikista aiheutuneista lähetyskustannuksista.

8. UKK

K: Mikä on sovellusten ja aallonpituuden tarkkuus?

V: Box-optroniikka voi tarjota valinnan mukaan 1mW - 15mW versioita.

K: Mikä on tarvitsemasi optinen liitin?

V: Box-optroniikka voi räätälöidä optisen liittimen ilmaiseksi vaadittavan vaatimuksen mukaan.

Hot Tags: 1310 nm: n superluminesoivat diodi-SLD: t, valmistajat, toimittajat, tukkumyynti, tehdas, räätälöity, irtotavarana, Kiina, valmistettu Kiinassa, halpa, alhainen hinta, laatu

kohdassa otsakkeen

Lähetä tiedustelu

Ole hyvä ja voit lähettää kyselysi alla olevassa lomakkeessa. emme aio vastata teille 24 tuntia .