1330nm DFB sisäänrakennettu TEC Butterfly -laserdiodi
  • Air Pro1330nm DFB sisäänrakennettu TEC Butterfly -laserdiodi
  • Air Pro1330nm DFB sisäänrakennettu TEC Butterfly -laserdiodi
  • Air Pro1330nm DFB sisäänrakennettu TEC Butterfly -laserdiodi
  • Air Pro1330nm DFB sisäänrakennettu TEC Butterfly -laserdiodi

1330nm DFB sisäänrakennettu TEC Butterfly -laserdiodi

1330 nm:n DFB sisäänrakennettu TEC Butterfly Laser Diode on suunniteltu analogiseen lähetykseen ja kapealähetykseen CATV- ja CWDM-sovelluksissa. Moduulit tarjoavat suuren lähtötehon säilyttäen samalla korkean lineaarisuuden. Moduulit on sijoitettu alan standardinmukaiseen hermeettisesti suljettuun 14-pinniseen perhospakkaukseen, joka sisältää optisen eristimen, lämpösähköisen jäähdyttimen ja tehonvalvontavalodiodin.

Lähetä tiedustelu

Tuotteen Kuvaus

1. Yhteenveto 1330 nm:n DFB:stä sisäänrakennetusta TEC Butterfly -laserdiodista

1330 nm:n DFB sisäänrakennettu TEC Butterfly Laser Diode on suunniteltu analogiseen lähetykseen ja kapealähetykseen CATV- ja CWDM-sovelluksissa. Moduulit tarjoavat suuren lähtötehon säilyttäen samalla korkean lineaarisuuden. Moduulit on sijoitettu alan standardinmukaiseen hermeettisesti suljettuun 14-pinniseen perhospakkaukseen, joka sisältää optisen eristimen, lämpösähköisen jäähdyttimen ja tehonvalvontavalodiodin.

2. TEC Butterfly -laserdiodin sisäänrakennetun 1330 nm:n DFB:n esittely

1330 nm:n DFB sisäänrakennettu TEC Butterfly Laser Diode on suunniteltu analogiseen lähetykseen ja kapealähetykseen CATV- ja CWDM-sovelluksissa. Moduulit tarjoavat suuren lähtötehon säilyttäen samalla korkean lineaarisuuden. Moduulit on sijoitettu alan standardinmukaiseen hermeettisesti suljettuun 14-pinniseen perhospakkaukseen, joka sisältää optisen eristimen, lämpösähköisen jäähdyttimen ja tehonvalvontavalodiodin.

3. Sisäänrakennetun TEC Butterfly -laserdiodin 1330nm DFB:n ominaisuudet

Keskiaallonpituus 1310 nm tai mukauta;

Korkea lähtöteho 10 ~ 100mW;

Integroitu optinen eristin;

DFB-laser, yksitaajuus;

Single Mode Fiber-, FC/APC- tai FC/PC-liitin.

4. TEC Butterfly -laserdiodin sisäänrakennetun 1330 nm:n DFB:n käyttö

Kuituoptinen viestintä;

Laser lähteet;

Pitkän ulottuvuuden analogiset viestintäjärjestelmät;

CATV-järjestelmät.

5. TEC Butterfly -laserdiodin sisäänrakennetun 1330nm DFB:n sähköoptiset ominaisuudet (T = 25℃)

Parametri Symboli Kunto Min. Typ. Max. Yksikkö
Keskiaallonpituus λc TL=15~35℃ CW 1328 1330 1332 nm
Optinen lähtöteho PO - 10 - - mW
Kynnysvirta ITH - - 10 35 mA
Rinnetehokkuus ƞ CW lähtöteho 5mW 0.05 0.11 0.2 mW/mA
Käyttövirta Iop PO = 10 mW (CW) - 100 200 mA
Spektrin viivanleveys LW FWHM - 3 - MHz
Laser eteenpäin jännite VF CW lähtöteho 10mW - 1.2 3.0 V
Tarkkaile pimeää virtaa ID - - - 0.1 μA
Kaistanleveys (@-3dB) BW - - 2.5 - GHz
Sivutilan vaimennussuhde SMSR CW 35 40 - dB
Optinen eristys - -10 < TC < +70℃ 30 - - dB
Suhteellisen voimakkuuden kohina RIN CW, lähtöteho 5mW - -145 - dB
TEC asetettu lämpötila Ts - 15 - 35
Tuloimpedanssi ZIN - 22 25 28 Ω
Termistorin virta ITC - 10 - 100 μA
Termistorin vastus RTH TL = 25℃ 9.5 10 10.5 KΩ
TEC-virta ITEC TL = 25℃, TC = 70℃ - - 1.5 A
TEC-jännite VTEC TL = 25℃, TC = 70℃ - - 3.5 V
TEC-kapasiteetti ΔT Tc = 70℃ - - 50
Termistorin lämpötila - - - - 100
Aallonpituuden ajautuminen (EOL) △λ Testattu ohi
25 vuoden käyttöikä
- - ±0,1 nm
Aallonpituus Lämpötilakerroin Δλ/ΔT TEC lämpötila
klo 15-35
- 0.09 - nm/℃
Aallonpituus Virtakerroin Δλ/ΔΙ - - 0.01 - nm/mA

6. TEC Butterfly -laserdiodin 1330 nm DFB:n pakkauspiirustus ja PIN-OUT-määritelmä (yksikkö:mm)

Tyyppi 1

Tyyppi 2

7. Sisäänrakennetun TEC Butterfly -laserdiodin 1330 nm DFB:n toimitus, toimitus ja tarjoilu

Kaikki tuotteet on testattu ennen lähettämistä;

Kaikilla tuotteilla on 1-3 vuoden takuu. (Laatutakuun alkamisen jälkeen veloitetaan asianmukainen huoltopalvelumaksu.)

Arvostamme liiketoimintaasi ja tarjoamme välittömän 7 päivän palautusoikeuden. (7 päivää tavaroiden vastaanottamisen jälkeen);

Jos myymälästämme ostamasi tuotteet eivät ole täydellistä laatua, eli ne eivät toimi sähköisesti valmistajan ohjeiden mukaisesti, palauta ne meille vaihtamista tai hyvitystä varten.

Jos tuotteet ovat viallisia, ilmoita meille 3 päivän kuluessa toimituksesta;

Kaikki tuotteet on palautettava alkuperäisessä kunnossaan, jotta ne ovat oikeutettuja hyvitykseen tai vaihtoon;

Ostaja vastaa kaikista toimituskuluista.

8. FAQ

K: minkä aallonpituuden haluaisit?

V: Meillä on suuret aallonpituudet 1270nm - 1650nm.

K: Mikä on lähtötehon vaatimus?

V: Meillä on 10mW ja 20mW vaihtoehtoja, voimme myös muokata tarpeidesi mukaan.

K: Millaisen kuitutyypin haluaisit?

V: SM-kuitu tai PM-kuitu.

Hot Tags: 1330nm DFB sisäänrakennettu TEC Butterfly -laserdiodi, valmistajat, toimittajat, tukkumyynti, tehdas, räätälöity, irtotavarana, Kiina, valmistettu Kiinassa, halpa, alhainen hinta, laatu

kohdassa otsakkeen

Lähetä tiedustelu

Ole hyvä ja voit lähettää kyselysi alla olevassa lomakkeessa. emme aio vastata teille 24 tuntia .