1350 nm DFB koaksiaalinen saumauslaserdiodi TEC:llä
  • Air Pro1350 nm DFB koaksiaalinen saumauslaserdiodi TEC:llä
  • Air Pro1350 nm DFB koaksiaalinen saumauslaserdiodi TEC:llä
  • Air Pro1350 nm DFB koaksiaalinen saumauslaserdiodi TEC:llä
  • Air Pro1350 nm DFB koaksiaalinen saumauslaserdiodi TEC:llä

1350 nm DFB koaksiaalinen saumauslaserdiodi TEC:llä

1350 nm:n koaksiaalista DFB-laserdiodia, jossa on TEC, käytetään yleensä valonlähteen stabilointiin tai modulointiin. Lisäksi korkean stabiilisuuden laserlähdettä voidaan käyttää laitteiden ja OTDR-laitteiden testaamiseen. Laserdiodi koostuu CWDM-DFB-sirun, sisäänrakennetun isolaattorin, sisäänrakennetun monitorin valodiodin ja TEC-jäähdyttimen sekä SC/APC,SC/PC,FC/APC,FC/PC-valokuituliittimestä. Asiakkaat voivat valita optisen kuidun pituuden ja nastamäärityksen todellisen kysynnän perusteella. Lähtöteho on saatavilla 1MW, 1270nm ~ 1610nm CWDM-aallonpituus saatavilla.

Lähetä tiedustelu

Tuotteen Kuvaus

1. Yhteenveto 1350 nm DFB koaksiaalisesta Pigtailed laserdiodista TEC:llä

1350 nm:n koaksiaalista DFB-laserdiodia, jossa on TEC, käytetään yleensä valonlähteen stabilointiin tai modulointiin. Lisäksi korkean stabiilisuuden laserlähdettä voidaan käyttää laitteiden ja OTDR-laitteiden testaamiseen. Laserdiodi koostuu CWDM-DFB-sirun, sisäänrakennetun isolaattorin, sisäänrakennetun monitorin valodiodin ja TEC-jäähdyttimen sekä SC/APC,SC/PC,FC/APC,FC/PC-valokuituliittimestä. Asiakkaat voivat valita optisen kuidun pituuden ja nastamäärityksen todellisen kysynnän perusteella. Lähtöteho on saatavilla 1MW, 1270nm ~ 1610nm CWDM-aallonpituus saatavilla.

2. 1350 nm:n koaksiaalisen DFB-laserdiodin esittely TEC:llä

1350 nm:n koaksiaalista DFB-laserdiodia, jossa on TEC, käytetään yleensä valonlähteen stabilointiin tai modulointiin. Lisäksi korkean stabiilisuuden laserlähdettä voidaan käyttää laitteiden ja OTDR-laitteiden testaamiseen. Laserdiodi koostuu CWDM-DFB-sirun, sisäänrakennetun isolaattorin, sisäänrakennetun monitorin valodiodin ja TEC-jäähdyttimen sekä SC/APC,SC/PC,FC/APC,FC/PC-valokuituliittimestä. Asiakkaat voivat valita optisen kuidun pituuden ja nastamäärityksen todellisen kysynnän perusteella. Lähtöteho on saatavilla 1 MW, 1270nm ~ 1610nm CWDM-aallonpituudet ovat saatavilla.

3. TEC:llä varustetun 1350 nm:n koaksiaalisen DFB-laserdiodin ominaisuudet

aallonpituus 1350 nm;

>2mW lähtöteho;

DFB aallonpituus stabiloitu yksimuoto laser;

Aallonpituus/lämpötilakerroin 0,1nm/℃;

Sisäänrakennettu TEC, termistori ja monitori PD;

Valinnainen FC/PC- tai FC/APC-liitin.

4. 1350 nm:n koaksiaalisen DFB-laserdiodin käyttö TEC:n kanssa

CDMA/GSM-siirtojärjestelmä;

WDM-järjestelmä;

Tietoliikenne;

Muu analoginen lähetysjärjestelmä.

5. TEC:llä varustetun 1350 nm:n koaksiaalisen DFB-laserdiodin sähköoptiset ominaisuudet (T=25℃)

Parametri Symboli Kunto Min. Typ. Max. Yksikkö
Keskiaallonpituus λC CW, PO = PF 1347 1350 1353 nm
Optinen lähtöteho PF CW, jos = 30 mA 2 - - mW
Kynnysvirta ITH CW - 8 15 mA
CW,T=85℃ - - 50
Käyttöjännite VF - - 1.2 1.5 V
Nousuaika/laskuaika (20-80 %) TR/TF IF = ITH, PO = PF, 50 ohmia - - 0.2 ns
Valvo virtaa OLEN CW,PO= PF 0.1 - 1 mA
Kapasitanssi C - - 10 15 PF
Spektrin leveys (-20 dB) Δλ CW, jos = 30 mA - 0.32 - nm
Rinnetehokkuus SE CW, jos = 30 mA 0.1 - - W/A
Seurantavirhe TE Im=Vakio&If= Ith+20mA -1.5 - 1.5 dB
Optinen eristys ISO - 30 - - dB
Sivutilan vaimennussuhde SMSR CW, If=Ith+20mA 30 40 - dB
TEC Qmax - - - 0.6 W
Imax - - - 0.9 A
Vmax - - - 1.2 V
ΔT   40 - - K
Termistorin vastus Rth - - 10 - kΩ
Suhteellisen voimakkuuden melu RIN - - - -145 dB/Hz

6. Pakkauksen piirustus ja PIN-OUT-määritelmä (yksikkö:mm) 1350 nm:n DFB koaksiaalista Pigtailed-laserdiodista TEC:llä

7. TEC:n kanssa varustetun 1350 nm:n koaksiaalisen DFB-laserdiodin toimitus, toimitus ja jakelu

Kaikki tuotteet on testattu ennen lähettämistä;

Kaikilla tuotteilla on 1-3 vuoden takuu. (Laatutakuun alkamisen jälkeen veloitetaan asianmukainen huoltopalvelumaksu.)

Arvostamme liiketoimintaasi ja tarjoamme välittömän 7 päivän palautusoikeuden. (7 päivää tavaroiden vastaanottamisen jälkeen);

Jos myymälästämme ostamasi tuotteet eivät ole täydellistä laatua, eli ne eivät toimi sähköisesti valmistajan ohjeiden mukaisesti, palauta ne meille vaihtamista tai hyvitystä varten.

Jos tuotteet ovat viallisia, ilmoita meille 3 päivän kuluessa toimituksesta;

Kaikki tuotteet on palautettava alkuperäisessä kunnossaan, jotta ne ovat oikeutettuja hyvitykseen tai vaihtoon;

Ostaja vastaa kaikista toimituskuluista.

8. FAQ

K: Mikä on tarvitsemasi aallonpituus?

V: Meillä on 1270nm ~ 1610nm DFB-laserdiodi.

K: Mikä on lähtötehon vaatimus?

V: Laatikkooptroniikka voidaan mukauttaa tarpeidesi mukaan.

Hot Tags: 1350 nm DFB koaksiaalinen Pigtailed laserdiodi TEC:llä, valmistajat, toimittajat, tukkumyynti, tehdas, räätälöity, irtotavarana, Kiina, valmistettu Kiinassa, halpa, alhainen hinta, laatu

kohdassa otsakkeen

Lähetä tiedustelu

Ole hyvä ja voit lähettää kyselysi alla olevassa lomakkeessa. emme aio vastata teille 24 tuntia .