1470 nm DFB Pigtailed -laserdiodi, jossa yksimuotokuitu
  • Air Pro1470 nm DFB Pigtailed -laserdiodi, jossa yksimuotokuitu
  • Air Pro1470 nm DFB Pigtailed -laserdiodi, jossa yksimuotokuitu
  • Air Pro1470 nm DFB Pigtailed -laserdiodi, jossa yksimuotokuitu
  • Air Pro1470 nm DFB Pigtailed -laserdiodi, jossa yksimuotokuitu

1470 nm DFB Pigtailed -laserdiodi, jossa yksimuotokuitu

1470 nm:n DFB Pigtailed -laserdiodi, jossa on yksimuotokuitu, koostuu Distributed Feedback (DFB) lasereista, joissa kuitunauha on kiinnitetty tarkasti optimaalista kytkentätehoa varten. Tämän 1550 nm:n keskiaallonpituuden versiossa on tyypillinen 1 mW ~ 4 mW lähtöteho, ja se sisältää taustavalodiodin ja integroidun optisen eristimen. 9/125 yksimuotoinen kuituhaarukka on päätetty FC/APC- tai FC/PC-tyylisellä kuituoptisella liittimellä. Sovelluksia ovat nopeat data- ja tietoliikennejärjestelmät ja instrumentointi sekä optiset instrumentit, jotka vaativat laserdiodivalonlähteen.

Lähetä tiedustelu

Tuotteen Kuvaus

1. Yhteenveto 1470nm DFB Pigtailed -laserdiodista, jossa yksimuotokuitu

1470 nm:n DFB Pigtailed -laserdiodi, jossa on yksimuotokuitu, koostuu Distributed Feedback (DFB) -lasereista, joissa kuitunauha on tarkasti kiinnitetty optimaalisen kytkentätehokkuuden saavuttamiseksi. Tämän 1550 nm:n keskiaallonpituuden versiossa on tyypillinen 1 mW ~ 4 mW lähtöteho, ja se sisältää taustavalodiodin ja integroidun optisen eristimen. 9/125 yksimuotoinen kuituhaarukka on päätetty FC/APC- tai FC/PC-tyylisellä kuituoptisella liittimellä. Sovelluksia ovat nopeat data- ja tietoliikennejärjestelmät ja instrumentointi sekä optiset instrumentit, jotka vaativat laserdiodivalonlähteen.

2. Yksimuotokuidun 1470nm DFB Pigtailed -laserdiodin esittely

1470 nm:n DFB Pigtailed -laserdiodi, jossa on yksimuotokuitu, koostuu Distributed Feedback (DFB) -lasereista, joissa kuitunauha on tarkasti kiinnitetty optimaalisen kytkentätehokkuuden saavuttamiseksi. Tämän 1550 nm:n keskiaallonpituuden versiossa on tyypillinen 1 mW ~ 4 mW lähtöteho, ja se sisältää taustavalodiodin ja integroidun optisen eristimen. 9/125 yksimuotoinen kuituhaarukka on päätetty FC/APC- tai FC/PC-tyylisellä kuituoptisella liittimellä. Sovelluksia ovat nopeat data- ja tietoliikennejärjestelmät ja instrumentointi sekä optiset instrumentit, jotka vaativat laserdiodivalonlähteen.

3. Yksimuotokuidun 1470 nm DFB Pigtailed -laserdiodin ominaisuudet

Aallonpituus 1470 nm;

2mW lähtöteho;

1470nm DFB-laserdiodi;

Sisäänrakennettu PD valinnainen;

Single Mode Fiber pigtail FC/APC:llä, FC/PC:llä tai muilla.

4. Yksimuotokuidun 1470nm DFB Pigtailed -laserdiodin käyttö

Digitaalinen signaalin siirto;

WDM-järjestelmä;

Tietoliikenne;

Tietoliikenne;

Kuitukanava.

5. Yksimuotokuidun 1470 nm:n DFB-laserdiodin sähköoptiset ominaisuudet (T=25℃)

Parametri Symboli Kunto Min. Typ. Max. Yksikkö
Keskiaallonpituus λC PO = PF 1460 1470 1480 nm
Optinen lähtöteho PF IF=ITH+20mA 2 - - mW
Kynnysvirta ITH   4   10 mA
Käyttöjännite VF - - 1.2 1.5 pF
Nousuaika/syksyaika TR/TF JOS=ITH,PO=PF(20-80)% - - 0.4 ns
Valvo virtaa OLEN PO = PF 0.1 - 1 mA
Kapasitanssi C - - 10 15 PF
Spektrin leveys (-20 dB) Δλ IF=ITH+20mA   1.6 2.5 nm
Seurantavirhe TE - -1.0 - 1.0 dB
Optinen eristys ISO - 30 - - dB
2 sekunnin järjestyksessä intermodulaatiosärö IMD2 - - - -50 dBc
3. asteen intermodulaatiosärö IMD3 - - - -60 dBc
Suhteellisen voimakkuuden melu RIN - - - -145 dB/Hz
Sivutilan vaimennussuhde SMSR PO = 2mW 40 - - dB

6. Pakkauksen piirustus ja PIN-OUT-määritelmä (yksikkö:mm) 1470 nm:n DFB-laserdiodista, jossa on yksimuotokuitu

7. Yksimuotokuidun 1470 nm DFB Pigtailed -laserdiodin toimitus, toimitus ja jakelu

Kaikki tuotteet on testattu ennen lähettämistä;

Kaikilla tuotteilla on 1-3 vuoden takuu. (Laatutakuun alkamisen jälkeen veloitetaan asianmukainen huoltopalvelumaksu.)

Arvostamme liiketoimintaasi ja tarjoamme välittömän 7 päivän palautusoikeuden. (7 päivää tavaroiden vastaanottamisen jälkeen);

Jos myymälästämme ostamasi tuotteet eivät ole täydellistä laatua, eli ne eivät toimi sähköisesti valmistajan ohjeiden mukaisesti, palauta ne meille vaihtamista tai hyvitystä varten.

Jos tuotteet ovat viallisia, ilmoita meille 3 päivän kuluessa toimituksesta;

Kaikki tuotteet on palautettava alkuperäisessä kunnossaan, jotta ne ovat oikeutettuja hyvitykseen tai vaihtoon;

Ostaja vastaa kaikista toimituskuluista.

8. FAQ

K: Mikä on tarvitsemasi aallonpituus?

V: Meillä on 793nm 808nm 915nm 975nm laserdiodi.

K: Mikä on lähtötehon vaatimus?

V: Laatikkooptroniikka voidaan mukauttaa tarpeidesi mukaan.

Hot Tags: 1470 nm DFB Pigtailed laserdiodi, jossa yksimuotokuitu, valmistajat, toimittajat, tukkumyynti, tehdas, räätälöity, irtotavarana, Kiina, valmistettu Kiinassa, halpa, alhainen hinta, laatu

kohdassa otsakkeen

Lähetä tiedustelu

Ole hyvä ja voit lähettää kyselysi alla olevassa lomakkeessa. emme aio vastata teille 24 tuntia .