1490nm DFB koaksiaalinen laserdiodi LD TEC:llä
  • Air Pro1490nm DFB koaksiaalinen laserdiodi LD TEC:llä
  • Air Pro1490nm DFB koaksiaalinen laserdiodi LD TEC:llä
  • Air Pro1490nm DFB koaksiaalinen laserdiodi LD TEC:llä
  • Air Pro1490nm DFB koaksiaalinen laserdiodi LD TEC:llä

1490nm DFB koaksiaalinen laserdiodi LD TEC:llä

1490nm DFB koaksiaalinen laserdiodi LD With TEC tarjoaa edullisen ratkaisun lineaarisille kuituoptisille linkeille. Komponentti voidaan jäähdyttää lämpösähköisellä Coolerilla (TEC) korkean vakauden takaamiseksi. Tällä DFB-laserilla on pitkä historia korkean suorituskyvyn, huippuluokan suunnittelussa CATV-, langattomissa ja nopeissa digitaalisissa sovelluksissa. 1490 nm:n DFB koaksiaalinen laserdiodi LD With TEC on pakattu kompaktiin hermeettiseen kokoonpanoon yhdessä monitorin valodiodin ja isolaattorin kanssa joustavaa integrointia varten erilaisiin lähetinkokoonpanoihin. Asiakkaat voivat valita optisen kuidun pituuden ja nastamäärityksen todellisen kysynnän perusteella. Lähtöteho on saatavilla 1MW, 1270nm ~ 1610nm CWDM-aallonpituus saatavilla.

Lähetä tiedustelu

Tuotteen Kuvaus

1. Yhteenveto 1490nm DFB koaksiaalisesta laserdiodista LD TEC:llä

1490nm DFB koaksiaalinen laserdiodi LD With TEC tarjoaa edullisen ratkaisun lineaarisille kuituoptisille linkeille. Komponentti voidaan jäähdyttää lämpösähköisellä Coolerilla (TEC) korkean vakauden takaamiseksi. Tällä DFB-laserilla on pitkä historia korkean suorituskyvyn, huippuluokan suunnittelussa CATV-, langattomissa ja nopeissa digitaalisissa sovelluksissa. 1490 nm:n DFB koaksiaalinen laserdiodi LD With TEC on pakattu kompaktiin hermeettiseen kokoonpanoon yhdessä monitorin valodiodin ja isolaattorin kanssa joustavaa integrointia varten erilaisiin lähetinkokoonpanoihin. Asiakkaat voivat valita optisen kuidun pituuden ja nastamäärityksen todellisen kysynnän perusteella. Lähtöteho on saatavilla 1MW, 1270nm ~ 1610nm CWDM-aallonpituus saatavilla.

2. 1490 nm:n DFB koaksiaalisen laserdiodin LD, jossa on TEC, esittely

1490nm DFB koaksiaalinen laserdiodi LD With TEC tarjoaa edullisen ratkaisun lineaarisille kuituoptisille linkeille. Komponentti voidaan jäähdyttää lämpösähköisellä Coolerilla (TEC) korkean vakauden takaamiseksi. Tällä DFB-laserilla on pitkä historia korkean suorituskyvyn, huippuluokan suunnittelussa CATV-, langattomissa ja nopeissa digitaalisissa sovelluksissa. 1490 nm:n DFB koaksiaalinen laserdiodi LD With TEC on pakattu kompaktiin hermeettiseen kokoonpanoon yhdessä monitorin valodiodin ja isolaattorin kanssa joustavaa integrointia varten erilaisiin lähetinkokoonpanoihin. Asiakkaat voivat valita optisen kuidun pituuden ja nastamäärityksen todellisen kysynnän perusteella. Lähtöteho on saatavilla 1MW, 1270nm ~ 1610nm CWDM-aallonpituus saatavilla.

3. 1490nm DFB koaksiaalisen laserdiodin LD TEC:llä

aallonpituus 1490 nm;

>2mW lähtöteho;

Single Mode Fiber Coupled;

Korkea luotettavuus, pitkä käyttöikä;

Sisäänrakennettu PD, TEC valinnainen;

Käytä pulssitilassa tai CW-tilassa.

4. 1490nm DFB koaksiaalisen laserdiodin LD käyttö TEC:n kanssa

Datasignaalin optinen lähetin;

OTDR-järjestelmä;

Tietoliikenne;

Testausjärjestelmä.

5. 1490 nm:n DFB koaksiaalisen laserdiodin LD ja TEC:n sähköoptiset ominaisuudet (T=25℃)

Parametri Symboli Kunto Min. Typ. Max. Yksikkö
Keskiaallonpituus λC CW, PO = PF 1487 1490 1493 nm
Optinen lähtöteho PF CW, jos = 30 mA 2 - - mW
Kynnysvirta ITH CW - 8 15 mA
CW,T=85℃ - - 50
Käyttöjännite VF - - 1.2 1.5 V
Nousuaika/laskuaika (20-80 %) TR/TF IF = ITH, PO = PF, 50 ohmia - - 0.2 ns
Valvo virtaa OLEN CW,PO= PF 0.1 - 1 mA
Kapasitanssi C - - 10 15 PF
Spektrin leveys (-20 dB) Δλ CW, jos = 30 mA - 0.32 - nm
Rinnetehokkuus SE CW, jos = 30 mA 0.1 - - W/A
Seurantavirhe TE Im=Vakio&If= Ith+20mA -1.5 - 1.5 dB
Optinen eristys ISO - 30 - - dB
Sivutilan vaimennussuhde SMSR CW, If=Ith+20mA 30 40 - dB
TEC Qmax - - - 0.6 W
Imax - - - 0.9 A
Vmax - - - 1.2 V
ΔT   40 - - K
Termistorin vastus Rth - - 10 - kΩ
Suhteellisen voimakkuuden melu RIN - - - -145 dB/Hz

6. Pakkauksen piirustus ja PIN-OUT Määritelmä (yksikkö:mm) 1490nm DFB koaksiaalista laserdiodia LD TEC:llä

7. 1490 nm:n DFB koaksiaalisen laserdiodin LD ja TEC:n toimitus, toimitus ja jakelu

Kaikki tuotteet on testattu ennen lähettämistä;

Kaikilla tuotteilla on 1-3 vuoden takuu. (Laatutakuun alkamisen jälkeen veloitetaan asianmukainen huoltopalvelumaksu.)

Arvostamme liiketoimintaasi ja tarjoamme välittömän 7 päivän palautusoikeuden. (7 päivää tavaroiden vastaanottamisen jälkeen);

Jos myymälästämme ostamasi tuotteet eivät ole täydellistä laatua, eli ne eivät toimi sähköisesti valmistajan ohjeiden mukaisesti, palauta ne meille vaihtamista tai hyvitystä varten.

Jos tuotteet ovat viallisia, ilmoita meille 3 päivän kuluessa toimituksesta;

Kaikki tuotteet on palautettava alkuperäisessä kunnossaan, jotta ne ovat oikeutettuja hyvitykseen tai vaihtoon;

Ostaja vastaa kaikista toimituskuluista.

8. FAQ

K: Mikä on tarvitsemasi aallonpituus?

V: Meillä on 793nm 808nm 915nm 975nm laserdiodi.

K: Mikä on lähtötehon vaatimus?

V: Laatikkooptroniikka voidaan mukauttaa tarpeidesi mukaan.

Hot Tags: 1490nm DFB koaksiaalinen laserdiodi LD TEC:llä, valmistajat, toimittajat, tukkumyynti, tehdas, räätälöity, irtotavarana, Kiina, valmistettu Kiinassa, halpa, alhainen hinta, laatu

kohdassa otsakkeen

Lähetä tiedustelu

Ole hyvä ja voit lähettää kyselysi alla olevassa lomakkeessa. emme aio vastata teille 24 tuntia .