1530nm CW Pigtailed Laser Diodes Single Mode Fiber
  • Air Pro1530nm CW Pigtailed Laser Diodes Single Mode Fiber
  • Air Pro1530nm CW Pigtailed Laser Diodes Single Mode Fiber
  • Air Pro1530nm CW Pigtailed Laser Diodes Single Mode Fiber
  • Air Pro1530nm CW Pigtailed Laser Diodes Single Mode Fiber

1530nm CW Pigtailed Laser Diodes Single Mode Fiber

1530 nm CW Pigtailed Laser Diodes Single Mode Fiber koostuu DFB-lasereista, joissa on tarkasti kiinnitetty kuitunauha optimaalisen kytkentätehokkuuden saavuttamiseksi. Tämän 1530 nm:n keskiaallonpituuden versiossa on tyypillinen 1,5 mW:n lähtöteho, ja se sisältää taustavalodiodin. 9/125 yksimuotoinen kuitupituus on päätetty FC/APC- tai FC/PC-tyylisellä kuituoptisella liittimellä. Sovelluksia ovat nopeat data- ja tietoliikennejärjestelmät ja instrumentointi sekä optiset instrumentit, jotka vaativat laserdiodivalonlähteen.

Lähetä tiedustelu

Tuotteen Kuvaus

1. Yhteenveto 1530nm CW Pigtailed Laser Diodes Single Mode Fiber

1530 nm CW Pigtailed Laser Diodes Single Mode Fiber koostuu DFB-lasereista, joissa on tarkasti kiinnitetty kuitunauha optimaalisen kytkentätehokkuuden saavuttamiseksi. Tämän 1530 nm:n keskiaallonpituuden versiossa on tyypillinen 1,5 mW:n lähtöteho, ja se sisältää taustavalodiodin. 9/125 yksimuotoinen kuitupituus on päätetty FC/APC- tai FC/PC-tyylisellä kuituoptisella liittimellä. Sovelluksia ovat nopeat data- ja tietoliikennejärjestelmät ja instrumentointi sekä optiset instrumentit, jotka vaativat laserdiodivalonlähteen.

2. 1530nm CW Pigtailed Laser Diodes Single Mode Fiber -kuidun käyttöönotto

1530 nm CW Pigtailed Laser Diodes Single Mode Fiber koostuu DFB-lasereista, joissa on tarkasti kiinnitetty kuitunauha optimaalisen kytkentätehokkuuden saavuttamiseksi. Tämän 1530 nm:n keskiaallonpituuden versiossa on tyypillinen 1,5 mW:n lähtöteho, ja se sisältää taustavalodiodin. 9/125 yksimuotoinen kuitupituus on päätetty FC/APC- tai FC/PC-tyylisellä kuituoptisella liittimellä. Sovelluksia ovat nopeat data- ja tietoliikennejärjestelmät ja instrumentointi sekä optiset instrumentit, jotka vaativat laserdiodivalonlähteen.

3. 1530nm CW Pigtailed Laser Diodes Single Mode Fiber -kuidun ominaisuudet

DFB aallonpituus stabiloitu yksimuoto laser;

CW tai pulssikäyttö;

Käyttölämpötila-alue -20° - +75°;

Aallonpituus/lämpötilakerroin 0,1nm/℃;

Sisäänrakennettu monitorin valodiodi;

Valinnainen FC/PC- tai FC/APC-liitin.

4. 1530nm CW Pigtailed Laser Diodes Single Mode Fiber -kuidun käyttö

CDMA/GSM-siirtojärjestelmä;

WDM-järjestelmä;

CATV Paluupolku;

Muu analoginen lähetysjärjestelmä.

5. Yksimuotokuidun 1530 nm CW Pigtailed Laser Diodien sähköoptiset ominaisuudet (T=25℃)

Parametri Symboli Kunto Min. Typ. Max. Yksikkö
Keskiaallonpituus λC PO = PF 1520 1530 1540 nm
Optinen lähtöteho PF IF=ITH+20mA 2 - - mW
Kynnysvirta ITH   4   10 mA
Käyttöjännite VF - - 1.2 1.5 pF
Nousuaika/syksyaika TR/TF JOS=ITH,PO=PF(20-80)% - - 0.4 ns
Valvo virtaa OLEN PO = PF 0.1 - 1 mA
Kapasitanssi C - - 10 15 PF
Spektrin leveys (-20 dB) Δλ IF=ITH+20mA   1.6 2.5 nm
Seurantavirhe TE - -1.0 - 1.0 dB
Optinen eristys ISO - 30 - - dB
2 sekunnin järjestyksessä intermodulaatiosärö IMD2 - - - -50 dBc
3. asteen intermodulaatiosärö IMD3 - - - -60 dBc
Suhteellisen voimakkuuden melu RIN - - - -145 dB/Hz
Sivutilan vaimennussuhde SMSR PO = 2mW 40 - - dB

6. Pakkauksen piirustus ja PIN-OUT-määritelmä (yksikkö:mm) 1530 nm:n CW Pigtailed Laser Diodes Single Mode Fiber -kuidusta

7. 1530 nm CW Pigtailed -laserdiodien yksimuotokuitu toimitus, toimitus ja jakelu

Kaikki tuotteet on testattu ennen lähettämistä;

Kaikilla tuotteilla on 1-3 vuoden takuu. (Laatutakuun alkamisen jälkeen veloitetaan asianmukainen huoltopalvelumaksu.)

Arvostamme liiketoimintaasi ja tarjoamme välittömän 7 päivän palautusoikeuden. (7 päivää tavaroiden vastaanottamisen jälkeen);

Jos myymälästämme ostamasi tuotteet eivät ole täydellistä laatua, eli ne eivät toimi sähköisesti valmistajan ohjeiden mukaisesti, palauta ne meille vaihtamista tai hyvitystä varten.

Jos tuotteet ovat viallisia, ilmoita meille 3 päivän kuluessa toimituksesta;

Kaikki tuotteet on palautettava alkuperäisessä kunnossaan, jotta ne ovat oikeutettuja hyvitykseen tai vaihtoon;

Ostaja vastaa kaikista toimituskuluista.

8. FAQ

K: Mikä on tarvitsemasi aallonpituus?

V: Meillä on 1270nm ~ 1610nm 1625nm laserdiodi.

K: Mikä on lähtötehon vaatimus?

V: Laatikkooptroniikka voidaan mukauttaa tarpeidesi mukaan.

Hot Tags: 1530nm CW Pigtailed laserdiodit yksimuotokuitu, valmistajat, toimittajat, tukkumyynti, tehdas, räätälöity, irtotavarana, Kiina, valmistettu Kiinassa, halpa, alhainen hinta, laatu

kohdassa otsakkeen

Lähetä tiedustelu

Ole hyvä ja voit lähettää kyselysi alla olevassa lomakkeessa. emme aio vastata teille 24 tuntia .