1610 nm koaksiaalinen SM Pigtailed -diodilaser
  • Air Pro1610 nm koaksiaalinen SM Pigtailed -diodilaser
  • Air Pro1610 nm koaksiaalinen SM Pigtailed -diodilaser
  • Air Pro1610 nm koaksiaalinen SM Pigtailed -diodilaser
  • Air Pro1610 nm koaksiaalinen SM Pigtailed -diodilaser

1610 nm koaksiaalinen SM Pigtailed -diodilaser

1610 nm:n koaksiaalinen SM Pigtailed Diode Laser koostuu DFB-lasereista, joissa on tarkasti kiinnitetty kuitunauha optimaalisen kytkentätehokkuuden saavuttamiseksi. Tämän 1590 nm:n keskiaallonpituuden versiossa on tyypillinen 1,5 mW:n lähtöteho, ja se sisältää taustavalodiodin. 9/125 yksimuotoinen kuitupituus on päätetty FC/APC- tai FC/PC-tyylisellä kuituoptisella liittimellä. Sovelluksia ovat nopeat data- ja tietoliikennejärjestelmät ja instrumentointi sekä optiset instrumentit, jotka vaativat laserdiodivalonlähteen.

Lähetä tiedustelu

Tuotteen Kuvaus

1. Yhteenveto 1610 nm:n koaksiaalisesta SM-pigtailed-diodilaserista


1610 nm:n koaksiaalinen SM Pigtailed Diode Laser koostuu DFB-lasereista, joissa on tarkasti kiinnitetty kuitunauha optimaalisen kytkentätehokkuuden saavuttamiseksi. Tämän 1590 nm:n keskiaallonpituuden versiossa on tyypillinen 1,5 mW:n lähtöteho, ja se sisältää taustavalodiodin. 9/125 yksimuotoinen kuitupituus on päätetty FC/APC- tai FC/PC-tyylisellä kuituoptisella liittimellä. Sovelluksia ovat nopeat data- ja tietoliikennejärjestelmät ja instrumentointi sekä optiset instrumentit, jotka vaativat laserdiodivalonlähteen.


2. 1610 nm:n koaksiaalisen SM-pigtailed-diodilaserin esittely


1610 nm:n koaksiaalinen SM Pigtailed Diode Laser koostuu DFB-lasereista, joissa on tarkasti kiinnitetty kuitunauha optimaalisen kytkentätehokkuuden saavuttamiseksi. Tämän 1590 nm:n keskiaallonpituuden versiossa on tyypillinen 1,5 mW:n lähtöteho, ja se sisältää taustavalodiodin. 9/125 yksimuotoinen kuitupituus on päätetty FC/APC- tai FC/PC-tyylisellä kuituoptisella liittimellä. Sovelluksia ovat nopeat data- ja tietoliikennejärjestelmät ja instrumentointi sekä optiset instrumentit, jotka vaativat laserdiodivalonlähteen.


3. 1610 nm koaksiaalisen SM Pigtailed -diodilaserin ominaisuudet

DFB aallonpituus stabiloitu yksimuoto laser;

aallonpituus 1610 nm;

>2mW lähtöteho;

CW tai pulssikäyttö;

Aallonpituus/lämpötilakerroin 0,1nm/℃;

Sisäänrakennettu monitorin valodiodi.

4. 1610 nm:n koaksiaalisen SM Pigtailed -diodilaserin käyttö

CDMA/GSM-siirtojärjestelmä;

WDM-järjestelmä;

Tietoliikenne;

Muu analoginen lähetysjärjestelmä.

5. 1610 nm:n koaksiaalisen SM Pigtailed-diodilaserin sähköoptiset ominaisuudet (T=25℃)

Parametri Symboli Kunto Min. Typ. Max. Yksikkö
Keskiaallonpituus λC PO = PF 1600 1610 1620 nm
Optinen lähtöteho PF IF=ITH+20mA 2 - - mW
Kynnysvirta ITH   4   10 mA
Käyttöjännite VF - - 1.2 1.5 pF
Nousuaika/syksyaika TR/TF JOS=ITH,PO=PF(20-80)% - - 0.4 ns
Valvo virtaa OLEN PO = PF 0.1 - 1 mA
Kapasitanssi C - - 10 15 PF
Spektrin leveys (-20 dB) Δλ IF=ITH+20mA   1.6 2.5 nm
Seurantavirhe TE - -1.0 - 1.0 dB
Optinen eristys ISO - 30 - - dB
2 sekunnin järjestyksessä intermodulaatiosärö IMD2 - - - -50 dBc
3. asteen intermodulaatiosärö IMD3 - - - -60 dBc
Suhteellisen voimakkuuden melu RIN - - - -145 dB/Hz
Sivutilan vaimennussuhde SMSR PO = 2mW 40 - - dB

6. 1610 nm:n koaksiaalisen SM Pigtailed-diodilaserin pakkauspiirustus ja PIN-OUT-määritelmä (yksikkö:mm)

7. 1610 nm koaksiaalisen SM Pigtailed -diodilaserin toimitus, toimitus ja jakelu

Kaikki tuotteet on testattu ennen lähettämistä;

Kaikilla tuotteilla on 1-3 vuoden takuu. (Laatutakuun alkamisen jälkeen veloitetaan asianmukainen huoltopalvelumaksu.)

Arvostamme liiketoimintaasi ja tarjoamme välittömän 7 päivän palautusoikeuden. (7 päivää tavaroiden vastaanottamisen jälkeen);

Jos myymälästämme ostamasi tuotteet eivät ole täydellistä laatua, eli ne eivät toimi sähköisesti valmistajan ohjeiden mukaisesti, palauta ne meille vaihtamista tai hyvitystä varten.

Jos tuotteet ovat viallisia, ilmoita meille 3 päivän kuluessa toimituksesta;

Kaikki tuotteet on palautettava alkuperäisessä kunnossaan, jotta ne ovat oikeutettuja hyvitykseen tai vaihtoon;

Ostaja vastaa kaikista toimituskuluista.

8. FAQ

K: Mikä on tarvitsemasi aallonpituus?

V: Meillä on 1270nm ~ 1610nm DFB-laserdiodi.

K: Mikä on lähtötehon vaatimus?

V: Laatikkooptroniikka voidaan mukauttaa tarpeidesi mukaan.

Hot Tags: 1610nm koaksiaalinen SM Pigtailed-diodilaser, valmistajat, toimittajat, tukkumyynti, tehdas, räätälöity, irtotavarana, Kiina, valmistettu Kiinassa, halpa, alhainen hinta, laatu

kohdassa otsakkeen

Lähetä tiedustelu

Ole hyvä ja voit lähettää kyselysi alla olevassa lomakkeessa. emme aio vastata teille 24 tuntia .