1510nm DFB Butterfly Fiber Coupled -laserdiodi
  • Air Pro1510nm DFB Butterfly Fiber Coupled -laserdiodi
  • Air Pro1510nm DFB Butterfly Fiber Coupled -laserdiodi
  • Air Pro1510nm DFB Butterfly Fiber Coupled -laserdiodi
  • Air Pro1510nm DFB Butterfly Fiber Coupled -laserdiodi

1510nm DFB Butterfly Fiber Coupled -laserdiodi

1510 nm:n DFB Butterfly Fiber Coupled -laserdiodi korkean suorituskyvyn DFB-laserdiodi on kuitukytketty yksimuotoisen optisen kuidun kanssa. CW-lähtötehot ovat aallonpituudesta riippuvaisia ​​ja vaihtelevat 2-20 mW. Nämä laserdiodit toimitetaan vakiona 14-nastaisessa perhoskiinnikkeessä, ja niissä on sisäänrakennettu monitorivalodiodi, Peltier-efektin lämpösähköinen jäähdytin, termistori ja optinen eristin. SMF-28- tai PM-optinen lähtökuitu voidaan päätellä SC/PC-, FC/PC-, SC/APC- tai FC/APC-liittimillä.

Lähetä tiedustelu

Tuotteen Kuvaus

1. Yhteenveto 1510nm DFB Butterfly Fiber Coupled Laser Diodista

1510 nm:n DFB Butterfly Fiber Coupled -laserdiodi korkean suorituskyvyn DFB-laserdiodi on kuitukytketty yksimuotoisen optisen kuidun kanssa. CW-lähtötehot ovat aallonpituudesta riippuvaisia ​​ja vaihtelevat 2-20 mW. Nämä laserdiodit toimitetaan vakiona 14-nastaisessa perhoskiinnikkeessä, ja niissä on sisäänrakennettu monitorivalodiodi, Peltier-efektin lämpösähköinen jäähdytin, termistori ja optinen eristin. SMF-28- tai PM-optinen lähtökuitu voidaan päätellä SC/PC-, FC/PC-, SC/APC- tai FC/APC-liittimillä.

1510 nm DFB Butterfly Fiber Coupled Laser Diode on paljaita laserdiodeja ilman ohjainta ja ohjainta. Tässä muodossa olevat laserdiodit ovat erittäin herkkiä sähköisten signaalien, kuten jännitetransientien, piikien ja staattisen sähkön, aiheuttamille vaurioille. Siksi on tärkeää käyttää sopivia virtalähteitä ja kiinnikkeitä. Yksityiskohdat yhteensopivista ohjaimista, kiinnikkeistä ja lämpösähköisistä ohjaimista ovat lasertarvikkeet-osiossa.

2. 1510nm DFB Butterfly Fiber Coupled -laserdiodin esittely

1510 nm:n DFB Butterfly Fiber Coupled -laserdiodi korkean suorituskyvyn DFB-laserdiodi on kuitukytketty yksimuotoisen optisen kuidun kanssa. CW-lähtötehot ovat aallonpituudesta riippuvaisia ​​ja vaihtelevat 2-20 mW. Nämä laserdiodit toimitetaan vakiona 14-nastaisessa perhoskiinnikkeessä, ja niissä on sisäänrakennettu monitorivalodiodi, Peltier-efektin lämpösähköinen jäähdytin, termistori ja optinen eristin. SMF-28- tai PM-optinen lähtökuitu voidaan päätellä SC/PC-, FC/PC-, SC/APC- tai FC/APC-liittimillä.

1510 nm DFB Butterfly Fiber Coupled Laser Diode on paljaita laserdiodeja ilman ohjainta ja ohjainta. Tässä muodossa olevat laserdiodit ovat erittäin herkkiä sähköisten signaalien, kuten jännitetransientien, piikien ja staattisen sähkön, aiheuttamille vaurioille. Siksi on tärkeää käyttää sopivia virtalähteitä ja kiinnikkeitä. Yksityiskohdat yhteensopivista ohjaimista, kiinnikkeistä ja lämpösähköisistä ohjaimista ovat lasertarvikkeet-osiossa.

3. 1510nm DFB Butterfly Fiber Coupled -laserdiodin ominaisuudet

14PIN-perhonen paketti;

Keskiaallonpituus 1510nm;

Lähtöteho 10mW tai 20mW;

FC/APC tai FC/PC kuituliitin.

4. 1510nm DFB Butterfly Fiber Coupled -laserdiodin käyttö

CATV-järjestelmä;

CWDM/DWDM optinen viestintä;

LAN-, WAN- ja metroverkot;

CW 1510nm laserlähde.

5. 1510nm DFB Butterfly Fiber Coupled -laserdiodin sähköoptiset ominaisuudet (T = 25℃)

Parametri Symboli Kunto Min. Typ. Max. Yksikkö
Keskiaallonpituus λc TL=15~35℃ CW 1508 1510 1512 nm
Optinen lähtöteho PO - 10 - - mW
Kynnysvirta ITH - - 10 35 mA
Rinnetehokkuus ƞ CW lähtöteho 5mW 0.05 0.11 0.2 mW/mA
Käyttövirta Iop PO = 10 mW (CW) - 100 200 mA
Spektrin viivanleveys LW FWHM - 3 - MHz
Laser eteenpäin jännite VF CW lähtöteho 10mW - 1.2 3.0 V
Tarkkaile pimeää virtaa ID - - - 0.1 μA
Kaistanleveys (@-3dB) BW - - 2.5 - GHz
Sivutilan vaimennussuhde SMSR CW 35 40 - dB
Optinen eristys - -10 < TC < +70℃ 30 - - dB
Suhteellisen voimakkuuden kohina RIN CW, lähtöteho 5mW - -145 - dB
TEC asetettu lämpötila Ts - 15 - 35
Tuloimpedanssi ZIN - 22 25 28 Ω
Termistorin virta ITC - 10 - 100 μA
Termistorin vastus RTH TL = 25℃ 9.5 10 10.5 KΩ
TEC-virta ITEC TL = 25℃, TC = 70℃ - - 1.5 A
TEC-jännite VTEC TL = 25℃, TC = 70℃ - - 3.5 V
TEC-kapasiteetti ΔT Tc = 70℃ - - 50
Termistorin lämpötila - - - - 100
Aallonpituuden ajautuminen (EOL) △λ Testattu ohi
25 vuoden käyttöikä
- - ±0,1 nm
Aallonpituus Lämpötilakerroin Δλ/ΔT TEC lämpötila
klo 15-35
- 0.09 - nm/℃
Aallonpituus Virtakerroin Δλ/ΔΙ - - 0.01 - nm/mA

6. 1510nm DFB Butterfly Fiber Coupled -laserdiodin pakkauspiirros ja PIN-OUT-määritelmä (yksikkö:mm)

Tyyppi 1

Tyyppi 2

7. 1510 nm:n DFB Butterfly Fiber Coupled -laserdiodin toimitus, toimitus ja jakelu

Kaikki tuotteet on testattu ennen lähettämistä;

Kaikilla tuotteilla on 1-3 vuoden takuu. (Laatutakuun alkamisen jälkeen veloitetaan asianmukainen huoltopalvelumaksu.)

Arvostamme liiketoimintaasi ja tarjoamme välittömän 7 päivän palautusoikeuden. (7 päivää tavaroiden vastaanottamisen jälkeen);

Jos myymälästämme ostamasi tuotteet eivät ole täydellistä laatua, eli ne eivät toimi sähköisesti valmistajan ohjeiden mukaisesti, palauta ne meille vaihtamista tai hyvitystä varten.

Jos tuotteet ovat viallisia, ilmoita meille 3 päivän kuluessa toimituksesta;

Kaikki tuotteet on palautettava alkuperäisessä kunnossaan, jotta ne ovat oikeutettuja hyvitykseen tai vaihtoon;

Ostaja vastaa kaikista toimituskuluista.

8. FAQ

K: minkä aallonpituuden haluaisit?

V: Meillä on suuret aallonpituudet 1270nm - 1650nm.

K: Mikä on lähtötehon vaatimus?

V: Meillä on 10mW ja 20mW vaihtoehtoja, voimme myös muokata tarpeidesi mukaan.

K: Millaisen kuitutyypin haluaisit?

V: SM-kuitu tai PM-kuitu.

Hot Tags: 1510nm DFB Butterfly Fiber Coupled Laser Diodi, valmistajat, toimittajat, tukkumyynti, tehdas, räätälöity, irtotavarana, Kiina, valmistettu Kiinassa, halpa, alhainen hinta, laatu

kohdassa otsakkeen

Lähetä tiedustelu

Ole hyvä ja voit lähettää kyselysi alla olevassa lomakkeessa. emme aio vastata teille 24 tuntia .